2434/65
Svensk bord af bemalet træ med plade af imiteret sten, front med stor skuffe. Sengustaviansk stil, 19. årh. H. 74. B. 94. D. 54.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Senere bemaling.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. august 2024
Vurdering
Hammerslag