1619/1529
“Zwiebelmuster” lampe af porcelæn, dekoreret i underglasur blå. Montering af delvis forgyldt og bruneret metal. Meissen omkr. 1900. H. 41 cm.
Montering fremstår med slitage.
Varia, 12. maj 2016
Vurdering
Hammerslag