1427/1057
Rubin- og smaragdbroche formet som blomst af hvidguldsforgyldt sterlingsølv prydet med talrige facetslebne smaragder og rubiner. L. ca. 6,3×3,2 cm. Ca. 2009.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 2. juli 2014
Vurdering
Hammerslag