2420/591
Carsten From Andersen (f. 1946)
Et par to-delte firarmede kandelabre af sterlingsølv. Buede lysarme og kantet, tilspidsende stamme. Sign. CFA, 925S. Samlet vægt 2575 g. H. 33. Diam. 28. Lystyllers indv. diam. 2,2. (2)
Ene kandelaber fremstår med skævhed ved lysarme/øverste del. Få overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 14. maj 2024
Vurdering
Hammerslag