2148/7
Simon Simonsen (f. München 1841, d. København 1928)
En gravhund med hvalpe i en hundegård. Sign. Simon Simonsen 1883. Olie på lærred. 52×68.
Mindre krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger og retoucheringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag