1842/102
Dansk maler, 19. årh.
Portræt af herre i militæruniform stående ved et bord. Usigneret. Olie på lærred. 34×25.
Minimale krakeleringer. Mærker efter blændrammen. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 15. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag
11 bud