2226/907
Otto Færge (, Cabinetmaker, Denmark, 20th century. )
Cirkulært sofabord af massivt eg. 1940'erne. H. 50. Diam. 69.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og skjolder. Mellemrum ved samlinger. To senere beslag under bordplade.
Moderne kunst og design, 28. juni 2022
Vurdering
Hammerslag