2132/25
Antoine Guindrand (f. Lyon 1801, d. sst. 1843)
Udsigt over kysten og havnen i Napoli. Sign. Guindrand 1838. Olie på lærred. 40×61.
Lærredet er dubleret og afstivet. Retoucheringer. Krakeleringer af varierende størrelse.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag