2416/284
Svend Toxværd, m.fl.
En samling lave stager af sølv og sterlingsølv. Udført hos Svend Toxværd m.fl. 20. årh. Udfyldte. H. 4–9,5. (5)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre buler, ridser og mærker. Nogle fremstår med buler i lysmanchetter.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag
16 bud