872/88
Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Frisk kuling i Sundet udfor Kronborg. Sign. Chr. Blache 1888. Olie på lærred. 136×220.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag