2035/45
To-fløjet Louis Seize hoveddør, prydet med udskårede ornamenter i form af festoner og tandsnit. Hængsler af jern. Danmark 18. årh. H. 180 cm B. 63 og 67 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Senere maling.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 27. august 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud