2039/70
Henri Marcette (f. 1824, d. 1890)
Skovparti med ænder i et vandløb. Sign. Marcette. Olie på lærred. 84×65.
Lærredet er dubleret. Enkelte retoucheringer. Talrige krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag