2022/223
To kinesiske skæringer af grønbroget jade i form af figurer. Vægt ca. 133 gr. 20. årh. H. 7 og 8,5. (2)
Den ene med boret hul. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag