2022/​223

To kinesiske skæringer af grønbroget jade i form af figurer. Vægt ca. 133 gr. 20. årh. H. 7 og 8,5. (2)

Den ene med boret hul. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag