2016/574
Else Fischer-Hansen (f. København 1905, d. sst. 1996)
Mappe med 13 værker. Alle sign. Gouache, pastel, akvarel og litografi på papir. Varierende størrelser. Uindrammede. (13)
Proveniens: Kunstnerens dødsbo.
Håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 14. april 2020
Vurdering
Hammerslag
63 bud