1921/96
Ubekendt maler, 18. årh.
Portræt af en ung herre med kravat og grøn frakke. Usigneret. Pastel på papir. Lysmål 51×40.
Enkelte små pletter. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier og møbler, 20. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
54 bud