2023/20
Rococo chatol af elm- og elmerod, front med skriveklap bag hvilken rum og skuffer, underdel med fire skuffer. 18. årh.s midte. H. 114. B. 118. D. 60.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Finérskader.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag