2441/81
Figur efter Meissen forestillende orientaler holdende saltkar. Tyskland, 19. årh. H. 17 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Begge hænder er repareret. Saltkar med revne og reparation.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag