2232/7
Adolf Julius Berg (f. 1820, d. 1873)
Byparti med en kirke. Sign. A. Jul. Berg Kjöbenhavn 1861. Olie på lærred. 33×53.
Mindre krakeleringer. Minimale retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. august 2022
Vurdering
Hammerslag