2009/348
Kaminur af fajance, ved urhus moder og datter i omfavnelse, stående på plint med kranse, urskive med ararbertal. Sign. Podany. Udført hos Schauer, Wien. Stemplet Déposé, 530. 20. årh.s begyndelse. H. 51.
Mindre kanthak og glasurafslag. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag