2115/307
Sofa af hvidmalet træ, svungen ryg og sider med volutte armlæn, runde kannelerede ben. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. L. 170.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Pletter på stoffet.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag