J. F. Willumsen (f. København 1863, d. Cannes 1958)
Hvilende kvinde med hvid hat (kunstnerens anden hustru Edith); studie til “En Bjergbestigerske”, 1904. Sign. J.F.W. 1902. Akvarel og blyant på papir. Bladstørrelse 41×49.
Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021