2005/50
Skakbord af delvist sortbejdset nøddetræ. Barok stil. Ca. 1900. H. 73. L. 55. B. 55.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag