2005/​50

Skakbord af delvist sortbejdset nøddetræ. Barok stil. Ca. 1900. H. 73. L. 55. B. 55.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

1.250 DKK
1.200 DKK