1341/1537
Japansk Kannon af porcelæn, siddende med kakimono med samlede hænder, på klippe med drage i hule. Kutani, 19. årh. H. 47 cm. (i to dele)
dragens horn mangler, glasur afslag her og der ikke meget
Varia, 10. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag