2422/​203

Hans Smidth (f. Nakskov 1839, d. Frederiksberg 1917)

Interiør med pige og ældre herre omkring et spisebord. Sign. Hans Smidth. Olie på lærred. 32×45.

Lærredet er dubleret. Mindre krakeleringer, mindre reparation samt enkelte minimale afskalninger. Behov for rensning.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

3.800 DKK

26 bud

1053400 3.800 DKK
1033290 3.600 DKK
1053400 3.400 DKK
1033290 (Autobud) 3.200 DKK
1053400 3.200 DKK
1033290 (Autobud) 3.000 DKK
1053400 2.900 DKK
1033290 2.800 DKK
1039534 2.700 DKK
1053400 2.600 DKK
1033290 (Autobud) 2.500 DKK
1053400 2.400 DKK
1033290 (Autobud) 2.300 DKK
1053400 2.200 DKK
1033290 (Autobud) 2.100 DKK
1053400 2.000 DKK
1033290 (Autobud) 1.950 DKK
1053400 1.900 DKK
1033290 (Autobud) 1.850 DKK
1053400 1.800 DKK
1033290 1.750 DKK
1053400 1.700 DKK
1033290 1.650 DKK
1053400 1.600 DKK
1033290 1.550 DKK
848737 1.500 DKK