2434/​846

Ejner Larsen (f. 1917, d. 1987)

Aksel Bender Madsen (f. 1916, d. 2000)

Et par stole med stel af teak. Sæde og ryg betrukket med sort skind. Udført og mærket hos snedkermester Willy Beck. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Defekt skind og polstring.

I Lyngby
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?