2416/745
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Et par bogreoler af massiv Oregon pine med to tilhørende sokler, heraf en med skydedøre af glas. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 27,5. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Ene bogreol med messingforede samlingshuller.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag
17 bud