1436/1693
Charles X kaminur af forgyldt bronze, forsølvet skive, urhus prydet med orientalsk par. Frankrig, 19. årh.s midte. H. 42. B. 30. D. 11.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul m,edfølger. Optræksnøgle mangler.
Varia, 4. september 2014
Vurdering
Hammerslag
22 bud