2435/617
Kai Kristiansen (f. 1929, Møbelarkitekt)
Entrékommode af palisander med to opbevaringsrum. Model 393. Udført og mærket hos Aksel Kjersgaard. H. 42,5. B. 117. D. 35.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Let falmet med enkelte vandskjolder.
Vurdering