2110/746
Rud. Rasmussen
Et par stole med stel af patineret eg. Sæde og ryg betrukket med lys fløjl. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens snedkerier. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Fløjl med pletter, smuds og sorte mærker. Betræk med defekter på bagside af ryg.
Moderne kunst og design, 9. marts 2021
Vurdering
Hammerslag