2110/​746

Rud. Rasmussen

Et par stole med stel af patineret eg. Sæde og ryg betrukket med lys fløjl. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens snedkerier. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Fløjl med pletter, smuds og sorte mærker. Betræk med defekter på bagside af ryg.

Moderne kunst og design, 9. marts 2021

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

500 DKK

(Autobud) 500 DKK
500 DKK
260 DKK
250 DKK