2204/130
Carl Wentorf (f. København 1863, d. sst. 1914)
En kvinde plukker blomster på en sommerdag. Sign. C. Wentorf, 1903. Olie på lærred. 33×45.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
18 bud