2204/106
Vilhelm Th. Fischer (f. Holbæk 1857, d. Frederiksberg 1928)
“Ællingerne ved mosen”. Sign. Vilh Th Fischer, 1922. Olie på lærred. 36,5×49,5.
Udstillet: Foreningen for National Kunst, nr. 2.
Mindre optørringsrevner.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
11 bud