2102/​271

Kinesisk kunster, 19. årh.

En junke. Usign. Akvarel på papir. Lysmål 23,5×30 cm. Indrammet.

Aldersrelaterede spor, fugtpletter.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK