Foto endnu ikke klar
893/243
Antoine Krieger (, ébéniste (1804-1869) )
Fransk bureau plat af mahogni med beslag af forgyldt bronze, plade med rødt gyldentrykt læder, sarg med tre skuffer, runde tilspidsede kannelerede ben. Hver med lås sign. 'Kriéger á Paris'. 19. årh.s anden halvdel. H. 77. L. 159. B. 83.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag