Foto endnu ikke klar
893/​243

Antoine Krieger (, ébéniste (1804-1869) )

Fransk bureau plat af mahogni med beslag af forgyldt bronze, plade med rødt gyldentrykt læder, sarg med tre skuffer, runde tilspidsede kannelerede ben. Hver med lås sign. 'Kriéger á Paris'. 19. årh.s anden halvdel. H. 77. L. 159. B. 83.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag

45.000 DKK