2440/1292
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935)
Smykkesamling af forgyldt sølv bestående af broche, vedhæng og ring i form af møbler. Dessin nr. 5214 og 5251. Broche L. 5,5 cm. Vedhæng L. 3,9 cm. Ring str. ca. 52. (3)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Vurdering
10 bud
853208 | ||
843749 (Autobud) | ||
853208 | ||
843749 (Autobud) | ||
853208 | ||
843749 (Autobud) | ||
853208 | ||
843749 (Autobud) | ||
853208 | ||
843749 |