2446/721
K. Schröder (, 19. årh.s slutning)
Et par lænestole af bøg. Sæde og ryg med flettet papirgarn. Model 1459. Udført hos Fritz Hansen. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Senere omflettet.
Vurdering