2132/​557

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

Sæt på tre bogkasser af massiv eg, to sokler medfølger. Udført hos Rud. Rasmussen Snedkerier. H./W. 76 cm. D. 27,5 cm. (5)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. To bogkasser med huller i bagbeklædning til ledning. En skillevæg fjernet.

Moderne kunst og design, 10. august 2021

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

11.500 DKK

11.500 DKK
(Autobud) 11.000 DKK
11.000 DKK
10.500 DKK
(Autobud) 10.000 DKK
9.500 DKK
7.000 DKK