2039/724
Peder Rasmussen (f. 1929, d. 1964)
Gulvkrukke af keramik dekoreret med mørkebrun og gul glasur. Sign. PR. Unik. H. 40.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud