2218/301
Knud Sinding (f. Aarhus 1875, d. København 1946)
Kuperet aftenlandskab. Sign. monogram. Olie på lærred. 95×131.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. maj 2022
Vurdering
Hammerslag