1632/​712

Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)

Loftslampe med skærm af glas monteret på ophæng af messing. Udført hos Orrefors og Lyfa. Diam. 38,5.

Stand

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 9. august 2016

Kategori
Vur­dering

1.500 DKK

Solgt

Hammerslag

290 DKK  

5 bud

Tidspunkt Byder Bud
(Autobud) 290 DKK
280 DKK
(Autobud) 270 DKK
260 DKK
250 DKK