905/320
Et par store Liselund spejle i ovale rammer af forgyldt træ, efter model af Joseph Chr. Lillie, udskåret med gennembrudte sløjfer, bånd og guirlande. Danmark, 19. årh.s begyndelse. H. 143. B. 73. (2)
Møbler, kunsthåndværk og tæpper, 1. december 2021
Vurdering
Hammerslag