2431/754
Verner Birksholm
Sofabord af teak, fold- og drejbar top. Udført hos Snedkermester Verner Birksholm. H. 36/37. L. 70/96. B. 50/70.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og skjolder. Varmemærker på top. Mindre afslag ved en samling på undersiden.
Moderne kunst og design, 30. juli 2024
Vurdering
Hammerslag