1950/66
Japansk røgelseskar af patineret bronze i form af to Shishi-løver i leg. Sign. Daiho. Meiji 1868–1912. H. 14.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag
10 bud