12027/56
Albert Wang (f. Horsens 1864, d. Hellerup 1930)
Bjerglandskab i måneskin. Sign. AW 71. Olie på pap. Indrammet i P.C. Damborg ramme. Lysmål 13×11. Rammemål 22×20.
Ramme med patina.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
38 bud