2425/812
Kai Kristiansen (f. 1929, Møbelarkitekt)
“Universe”. Tre-personers modulsofa af palisander, løse hynder med mønstret møbelstof. Udført og mærket hos Magnus Olesen. 1960'erne. L. 198. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
865986 | ||
998291 | ||
1006443 |