2004/184
Alessandro Abate (f. 1872, d. 1953)
Ældre mand i turban. Sign. A. Abate 1889. Olie på lærred. 34×28.
Krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger. Minimalt stødmærke med minimal revne. Behov for rensning. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag