902/​1117

Svea Norén (, Sverige. 20. århundrede)

Håndvævet tæppe af uld i rölakan teknik med geometrisk polykromt mønster. Signeret SN. Udført i Sverige, ca. 1950'erne. L. 285. B. 200.

Design: Sølv, keramik, møbler, belysning og tæpper, 10. juni 2021

Vur­dering

40.000–50.000 DKK

Hammerslag

35.000 DKK