2439/​869

Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)

“PH-4/4”. Fatningshus af forniklet metal. Stemplet Pat. Appl. Udført hos Louis Poulsen, 1926–1928.

Tidlig variant uden omløber.

Brugsslitage, herunder ridser, mærker og anløbninger. Indmad/fatning samt skruer til top mangler.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

165774 5.500 DKK
1106678 (Autobud) 5.000 DKK
165774 5.000 DKK
1106678 (Autobud) 3.400 DKK
911247 3.200 DKK
1106678 3.000 DKK