1626/​558

Dansk snedkermester

Rektangulært spisebord af ask i let buet form med indlæg i bordplade af wengé. 1960–1970'erne. H. 71. L. 165. B. 98.

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 28. juni 2016

Kategori
Vur­dering

5.000–6.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt