1626/558
Dansk snedkermester
Rektangulært spisebord af ask i let buet form med indlæg i bordplade af wengé. 1960–1970'erne. H. 71. L. 165. B. 98.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 28. juni 2016
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt